Komuna e Suharekës po shqyrton riorganizimin dhe menaxhimin e mbeturinave në tërë territorin

  • 17.08.2022
Komuna e Suharekës po shqyrton riorganizimin dhe menaxhimin e mbeturinave në tërë territorin

Komuna e Suharekës, në bashkëpunim me organizatën gjermane GIZ, po shqyrtojnë mundësinë për riorganizimin dhe menaxhimin e mbeturinave në tërë territorin e Komunës së Suharekës.

Takimi për këtë temë u mbajt sot, me grupin punues dhe me përfaqësues nga organizata gjermane GIZ dhe nga OJQ “CEDE”.


Nga Komuna e Suharekës kanë theksuar se janë të gatshëm t’a bëjë më të mirën për t’i shërbyer qytetarëve dhe idetë e projektet edhe për menaxhim e për riorganizim të mbeturinave i përkrah çdo herë, ashtu siç edhe jemi duke i menaxhuar mbeturinat në tërë territorin e komunës.

Zyrtarët nga Komuna e Suharekës, prezentë në takim e kanë dhënë koontributin e tyre e po ashtu edhe përfaqësuesit e organizatave, i kanë dhënë rekomandimet e tyre, lidhur me temën e takimit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë