Aksidenti në Mushtisht, mjeku kujdestar Ilir Sopaj flet për gjendjen shëndetësore të personave të lënduar

  • 31.01.2023
Aksidenti në Mushtisht, mjeku kujdestar Ilir Sopaj flet për gjendjen shëndetësore të personave të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në fshatin Mushtisht të Suharekës, ku janë goditur dy vetura.

Burime të SuharekaOnline nga Urgjenca e Suharekës bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit janë lënduar tre persona.

Poashtu, të njejtat burime tregojnë se personat e lënduar si pasojë e aksidentit, janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal të Prizrenit.


Lidhur me këtë rast redaksia ka kontaktuar me mjekun kujdestar në Urgjencën e Suharekës, Ilir Sopaj i cili ka konfirmuar se sot rreth orës 14:20 në Uregjncën e Suharekës është raportuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Mushtisht të Suharekës.

Sopaj tutje tregon se në aksidentin ku ishin përfshirë dy vetura, lëndime të ndryshme trupore kanë pësuar shoferi dhe dy pasagjerët e njërës veturë, ku fillimisht të lënduarit i kishin dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Mushtisht, pastaj të njejtit i kishin bartur për në Urgjencë në Suharekë.

Mjeku kujdestar, Ilir Sopaj ndër tjerash thotë se të aksidentuarit kishin lëndime trupore në pjesën e ballit, shpinës dhe këmbëve, përçka edhe iu është dashur tretman i mëtutjeshëm mjekësor në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

“Po sot rreth orës 14:20 minuta jemi informuar për një aksident trafiku në fshatin Mushtisht, ku janë lënduar 3 persona, shoferi dhe dy pasagjerët. Fillimisht ne i kemi dërguar në QMF në Mushtisht ku edhe iu kemi dhënë ndihmën e parë, pastaj të aksidentuarit i kemi bartur me autoambulancë në Urgjencë-Suharekë ku kemi bërë pastrimin e plagëve të cilat kanë qenë në pjesë të ndryshme të trupit si ballë, shpinë dhe këmbë. Për këto lëndime, pacientëve iu është dashur tretman i mëtutjeshëm mjekësor, ku me autoambulancë i kemi dërguar në spital, në Prizren dhe tash më atje po vazhdojnë të trajtohen” tha Sopaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë