Sot protestohet pro tërheqjes së 30 përqindëshit nga Trusti

Me pesë vota pro, 5 kundër dhe një abstenim ka dështuar të miratohet projektligji për tërheqjen e mjeteve të TRUST-it sot në mbledhjen e Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere.

Sot protestohet pro tërheqjes së 30 përqindëshit nga Trusti

Ndërsa sot me fillim nga ora 12:00 në Prishtinë do të mbahet protestë pro tërheqjes deri në 30 përqind nga Trusti.

Protesta pro tërheqjes së mjeteve nga Trusti do të mbahet para Qeverisë së Kosovës.


Ndërkaq ky projektligj pritet të shkojë javën e ardhshme në seancë pa miratimin e Komisionit.

Inicues i Projektligjit për tërheqjen e mjeteve nga Trusti është deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu.

Deputeti Haxhiu ka thënë se beson që deputetët do të dëgjojnë zërin e qytetarëve për të votuar tërheqjen e kursimeve nga Trusti.

“Votat janë të deputetëve, besoj se do të dëgjojnë zërin e qytetarëve për të votuar Trustin në Kuvend”, ka thënë Haxhiu.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë