Procedohet në Qeveri projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale

Procedohet në Qeveri projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale
Fjolla Hoxha

21.06.2021 / Lajme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se gjatë ditës së sotme është proceduar në Qeveri projektligji për themelimin e Gjykatës Komerciale.

Ministrja Haxhiu ka thënë se me këtë projektligj i hapet rruga investimeve në Kosovë.

“Në përputhje me zotime tona, sot e proceduam në Qeveri, projektligjin per themelimin e Gjykatës Komerciale, si një mekanizëm i veçantë, i cili i hap rrugë investimeve nga bashkëatdhetarët tanë dhe investimeve të huaja në Kosovë.

Falenderoj gjithë anëtarët e grupit punues për kontributin e jashtëzakonshëm që kanë dhënë gjatë këtyre ditëve”, ka shkruar Haxhiu në “Facebook”.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit