Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme
Çlirim Gashi

07.06.2021 / Lajme

Edhe gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot i ndryshueshëm i përcjellur me riga shiu të intensitetit mesatar dhe me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 grade Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s.

LEXO EDHE:  Vazhdon vapa e madhe, parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme
RAPORTO