Moti sot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli

Moti sot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli
Çlirim Gashi

24.04.2021 / Lajme

Sot në vendin tonë do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius.

Ndërsa temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

RAPORTO