Katër orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

  • 05.01.2023
Katër orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Mërgimtarët që po e lënë Kosovën, po presin deri në katër orë në pikën e kalimit kufitar në Merdarë, derisa te Dheu i Bardhë, pritjet janë tri orë.

Sipas të dhënave të publikuara në faqen e Ministrisë së Punëve të Brendshme, pritjet për të dalë nga Kosova në pikën e kalimit kufitar, Merdarë janë 200-240 minuta, ndërsa kolonat janë 2000 metra.

Ndërsa, në pikën e kalimit kufitar, Dheu i Bardhë pritjet janë deri në 180 minuta, derisa kolonat janë 2000 metra.


Ndërkaq, pritjet për të hyrë në Kosovë, te Dheu i Bardhë janë 5-10 minuta, derisa kolona nuk ka, ndërsa në Merdarë, pritjet për hyrje janë 3-5 minuta dhe kolona nuk ka.

Ndërkohë, në pikat e tjera kufitare, pritjet për të dalë nga Kosova janë më të shkurta në krahasim me pritjet në pikat kufitare, Merdarë dhe Dheu i Bardhë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë