Greva në Arsim – Nagavci, Murati dhe Jasharaj takohen sot në Komisionin për Arsim

  • 23.09.2022
Greva në Arsim – Nagavci, Murati dhe Jasharaj takohen sot në Komisionin për Arsim

Gjatë ditës së sotme do të mblidhet Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe Sport dhe do të diskutohet për grevën në arsim.

Po ashtu, në këtë mbledhje të këtij komisioni do të marrin pjesë edhe ministrja e Arsimit (MASHTI), Arbërie Nagavci, ministri i Financave (MFPT), Hekuran Murati si dhe kryetari i Sindikatës së Arsimit (SBASHK), Rrahman Jasharaj.

Ndërsa, kjo mbledhje lidhur me këtë diskutim pritet të zhvillohet sot me fillim nga ora 11:00.


Ndryshe, Sindikata e Arsimit tashmë është në javën e tretë të grevës, ku kishte hyrë nga 25 gushti, por se ende nuk është arritur ndonjë marrëveshjes mes saj dhe Qeverisë për plotësim të kërkesave të tyre.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë