Autobusi me mërgimtarë nga Kosova rrotullohet në Serbi

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në afërsi të Krushevacit në Serbi.

11.01.2022 / Lajme

Autobusi me mërgimtarë nga Kosova rrotullohet në Serbi
Foto: Ilustrim

Në një fotografi shihet autobusi i një kompanie turistike kosovare që ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur.

Sipas dëshmitarëve të ngjarjes nuk ka viktima por vetëm të lënduar.


“Po e vërtetë një autobus i yni ka dalë nga rruga, mirëpo për fat të mirë nuk ka persona të lënduar, por vetëm tetë udhëtarë kanë marrë gërvishje të lehta”, deklaroi pronari i kompanisë së autobusit të aksidentuar për Telegrafin.

Autobusi kosovar dyshohet se ka rrëshqitur për shkak të rrugës me ngrica.

Të lënduarit po transportohen në spitalin e Krushevcit.

Autobusi ishte duke shkuar në drejtim të Sllovenisë nga Kosova.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *