Albena Reshitaj bën thirrje për unitet politik

  • 05.11.2022
Albena Reshitaj bën thirrje për unitet politik

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Albena Reshitaj, ka folur në emër të masës që përfaqëson në Kuvned, duke bërë thirrje që të ketë unitet politik në situatën e krijuar së fundmi në Veri.

Reshitaj thotë se nuk do të donte të kishte përçarje politike në këto momente.

Ajo shton se është i nevojshëm angazhimi i të gjithëve për të parë se si mund të lëvizin përpara në trajtimin e tensioneve të mundshme eventuale.


“Nuk do të doja të ndodhte edhe pëqarja e spektrit tonë politik, pikërisht në këto momente. Sërish po e them, na nevojitet një pjekuri politike dhe një angazhim i përbashkët i të gjithëve për të parë se si mund të lëvizim përpara edhe për t’i trajtuar tensionet e mundshme eventuale që mund të krijohen në veri të Kosovës.

Tashmë ne njohim politikën dhe protagonistin e gjithë kësaj situate historikisht, dhe nuk befasohemi aspak. Ideja është që ta trajtomë më mirë dhe të mundohemi ta privojmë një mundësi të tillë të një tensioni, i cili mund të shkaktojë situata që do të krijonin një destabilizim apo nëse është edhe strategji e tyrë për të krijuar diqka të tillë, ne duhet ta nuhasim më herët dhe të veprojmë me kohë. Mesazhin e njejtë e kam dhënë edhe në një intervistë ditë më parë” deklaroi Reshitaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë