Bizneset Vende Pune Ofertat

Zyrtare: Vander Blue i bashkohet Golden Eagle Yllit

Zyrtare: Vander Blue i bashkohet Golden Eagle Yllit

27.02.2020 KB Ylli

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Klubi basketbollistik nga Suhareka, Golden Eagle Ylli ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me ish-lojtarin e Boston Celtics dhe LA Lakers.

Golden Eagle Ylli ka arritur marrëveshje me Vander Blue deri në fund të sezonës 2019/2020.

Blue është 27 vjeçar, i gjatë 193 cm dhe luan në pozitat 1 dhe 2.

Edhe pse me minutazh të vogël ai ka qenë pjesë e dy ekipeve me më së shumti histori në ligën më të fortë në botë NBA.

Boston Celtics (2013-2014, 4.9 minuta, 1 kercim, 0.33 asistime për ndeshje).

LA LAKERS (2014-2015 2 ndeshje, 36.9 min, 4.5 kercime, 4 asisitme për ndeshje dhe 2017-2018 5 ndeshje, 9 min, 0.2 kercime dhe 1.2 asistime për ndeshje).

Po ashtu ai ka marr pjesë në NBA Summer League me ekipet e NBA si: Memphis, Huston, San Antonio, Chicago Dallas dhe LA Lakers.

Ai gjithashtu ka qenë pjesë e disa ekipeve ne Europë dhe Azi.
2013-14 Maccabi Rishon Lezion (Izrael)
2017-18 Fiat Torino (Itali) 7 ndeshje, 20.4 min, 1.8 kercime dhe 1.57 asistime ku dhe u shpall MVP i ndeshjeve të kupës.

Së fundmi ai ka qenë pjesë e ekipeve në ligën NBA D-League
2017-18 South Bay Lakers,
2018-19 Texas Legends
2019-20 Santa Cruz Warriors.

Blue pritet të arrijë ne Suharekë shumë shpejt për tu bashkuar me ekipin.

Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë