Bizneset Vende Pune Ofertat

Kosovari ther me thikë ish të dashurën e tij në Vjenë

Kosovari ther me thikë ish të dashurën e tij në Vjenë

30.10.2023 Austri

Një kosovar është arrestuar në Liesing – Vjenë të premten pasi sulmoi me thikë ish të dashurën e tij.

Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 20:30 në Lising – Vjenë. Një kosovar 39-vjeçar ka sulmuar me thikë ish-të dashurën e tij poashtu 39-vjeçare para adresës së shtëpisë së saj, të cilën e ka plagosur me disa të prera dhe plagë me thikë në pjesën e shpinës dhe shpatullave, njofton policia austriake.

Dëshmitari lajmëroi policinë

Pasi një dëshmitar thirri policinë, i dyshuari u përmbajt nga sulmet e mëtejshme dhe iku. Bazuar në përshkrimin e autorit dhe drejtimin e arratisjes, policia speciale e Vjenës, WEGA, kanë arritur brenda pak kohësh ta arrestojnë të dyshuarin. Thika e përgjakur ishte ende në vendin e krimit dhe u konfiskua. Pas arrestimit, i dyshuari ka refuzuar të dëshmojë.  Zyra e Policisë Kriminale të Vjenës ka marrë përsipër hetimet për tentativë vrasje.

Gruaja 39-vjeçare ka marrë ndihmë mjekësore urgjente nga shërbimi profesional i shpëtimit të Vjenës dhe është dërguar në spital. Jeta e saj nuk është në rrezik.

Sipas mediave austriake, shkak për këtë konflikt mes këtij ish-çifti ishte për shkak se, mesa duket burri kosovar nuk mund të pajtohej me ndarjen nga ish e dashura e tij.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Arrestohet prizrenasi, u gjend nga policia duke paketuar substanca narkotike

Arrestohet prizrenasi, u gjend nga policia duke paketuar substanca narkotike

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Prizren, pasi i njëjti u gjend duke paketuar substanca narkotike.

Policia kishte shkuar në shtëpinë e tij në lidhje më një raportim për dhune në familje.

Të dyshuari gjatë kontrollit i gjetur marihuanë me peshë 56.19 gram, qese plastike si dhe një peshore digjitale.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që policia kishte shkuar te shtëpia e të dyshuarit për një raportimin të dhunës në familje, kishte hasur në të dyshuarin duke paketuar substancë që dyshohet të jetë narkotike e llojit marihuanë. Me urdhëresë te prokurorit kujdestar dhe në prezencën e prindërve të dyshuarit është bërë kontroll në  shtëpi dhe gjatë kontrollit në dhomën e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar qese plastike të mbushura me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 56.10 gram, tridhjetë e pesë qese plastike të zbrazëta, një peshore digjitale. Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Po vinte në Kosovë, autoritetet serbe e arrestojnë kosovarin në kufirin Kroaci-Serbi

Po vinte në Kosovë, autoritetet serbe e arrestojnë kosovarin në kufirin Kroaci-Serbi

Arrestohet edhe një shtetas kosovar në kufirin Kroaci-Serbi. Bëhet fjalë për Kushtrim Liman Bytyçin nga Fushë-Kosova, i cili sipas avokatit të tij Xhevdet Smakiqi ai është arrestuar tek sa po kthehej nga Gjermania për në Kosovë.

Lajmin për arrestimin e tij e ka bërë të ditur avokati në fjalë nëpërmjet “Facebook”-ut.

Postimi i plotë i Smakiqit:

“Shteti i Serbise nuk po ndalet se arrestuari pa arsyetim shqiptaret qe po kthehen nga Europa per festat e Nentorit ne Kosovë!

Ne cilësinë e avokatit te Familjes Bytyqi jam autorizuar nga Familja Bytyqi nga Fushë Kosova te njoftoi edhe instutcionet e Kosoves MPJD-në, por edhe publikun se dje me 26 Nentor 2023 rreth ores 11:40h Policia Serbe e ka arrestuar ne kufirin Kroaci Serbi Kushtrim Liman Bytyqin nga Fushë Kosova deri sa po kthehej nga Gjermania per festat e Nentorit tek familja e tij.Sipas famlijarëve te Kushtrim Bytyqit ai ishte arrestuar pse i kishin gjetur karten e veteranit te babait te tij si pjestar i UÇK-se po ashtu i jane sekuestruar sende persnale dhe te hollat ne kuluten e tij.

Familja Bytyqi eshte ne ankth pasiqe perveç njoftimit ne momentin e ndalimit nuk ka asnje konkatk se ku po mbahet djali i tyre Kushtrim Bytyqi.Ne emer dhe si avokat i Familjes Bytyqi permes ketij postimi kerkoi nga Ministrija e Jashtme e Kosoves qe permes rrugve diplomatike te ndermarrë te gjitha veprimet per te kuptuar se ku po mbahet shtetasi i Kosoves Kushttim Bytyqi dhe qe ai te lirohet sa me i shpejtë.Stop torturimit te shtetasve te Kosoves nga Serbia”..

Prizren: Edhe dy persona bien në “kthetrën” e Antidrogës, kapen me marihuanë e thika

Prizren: Edhe dy persona bien në “kthetrën” e Antidrogës, kapen me marihuanë e thika

Një aksion tjetër i Njësisë së Antidrogës, i zhvilluar të mërkurën në Prizren, në kuadër të planit operativ “Kthetra” rezultoi me arrestimin edhe të dy personave të dyshuar për posedim të drogës dhe sekuestrimin e një sasie të marihuanës. Të dyshuarit janë arrestuar në flagrancë nga Policia dhe më pas janë shoqëruar në stacion policor.

Dy personat që u kapën janë V.K dhe G.K, ndaj të cilëve me urdhër të Prokurorit të Shtetit është iniciuar rasti “Blerja, posedimi, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge”.

Me rastin e kontrollit policor, te të dyshuarit janë gjetur dy qese me marihuanë dhe dy thika, që janë konfiskuar si prova lidhur me rastin.

Pas përfundimit të aksionit, të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku janë intervistuar lidhur me veprën me të cilën ngarkohen. 

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia Rajonale në Prizren.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që gjatë kontrollit te të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar dy thika dhe dy qese me substancë të dyshuar narkotike me peshë prej 2.12 gram. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë