Sondazhi i Telegrafit për kryetar të Suharekës, nga 3773 pjesmarrës 44% e votojnë Salih Zybën

Qytetarët e Kosovës të dielën më 17 tetor do t’i drejtohen kutive të votimit për t’i zgjedhur përfaqësuesit lokalë dhe kryetarët që në 4 vitet e ardhshme do t’i drejtojnë komunat.

14.10.2021 / Zgjedhjet

Sondazhi i Telegrafit për kryetar të Suharekës, nga 3773 pjesmarrës 44% e votojnë Salih Zybën
Foto: Ilustrim

Telegrafi disa ditë radhazi ka publikuar sondazhet ku janë përfshirë disa nga 38 komuna sa ka Kosova, të cilat mund ti shikoni këtu.

Në këto sondazhe të gjithë qytetarët në vend kanë pasur mundësinë të votojnë për kandidatin e kandidaten që mendojnë se do të udhëheqë me komunën përkatëse.


Në sondazhin për Komunën e Suharekës kanë votuar 3773 qytetarë prej të cilëve 44% për kandidatin e LVV-së, Salih Zyba, 32% për kandidatin e LDK-së Ardian Shala, 17% për kandidatin e AAK-së, Bali Muharremaj dhe 7% për kandidatin e PDK-së Murtez Zekolli.

KOMENTE1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *