Samsung Galaxy S22 pritet të lansohet më 8 shkurt

Seria Samsung Galaxy S22 është zbuluar në detaje të shkëlqyera gjatë dy muajve të fundit.

11.01.2022 / Teknologji

Samsung Galaxy S22 pritet të lansohet më 8 shkurt
Foto: Ilustrim

Tani, një raport i ri nga një faqe interneti koreano-jugore sugjeron që seria Samsung Galaxy S22 do të dalë në treg më 8 shkurt.

Samsung tenton të lançojë telefonat inteligjentë kryesorë të serisë Galaxy S gjatë ngjarjeve të kompanisë Unpacked në shkurt. Dhe nëse raporti është i saktë, nuk do të jetë ndryshe edhe kësaj radhe. Linja e Galaxy S22 është planifikuar të arrijë më 8 shkurt, përpara Kongresit Botëror të Mobile (MWC) 2022.


Raporti thekson më tej se modelet e Galaxy S22 do të jenë të disponueshme për para-porosi një ditë pas datës së lançimit më 8 shkurt. Megjithatë, pajisjet do të fillojnë të dërgohen vetëm më 24 shkurt. Seria Samsung Galaxy S22 do të përfshijë Galaxy S22, Galaxy S22+ dhe Galaxy S22 Ultra.

Pajisjet Samsung Galaxy S22 do të përdorin çipin Snapdragon 8 Gen 1 ose Exynos 2200 SoC, në varësi të rajonit, megjithëse konsumatorët indianë ka të ngjarë të trajtohen me këtë të fundit. Samsung gjithashtu pritet të sjellë veçoritë e serisë Galaxy Note në serinë e saj S këtë vit. Kjo do të përfshijë mbështetjen e S Pen ndër të tjera.

Vitin e kaluar, Galaxy S21 Ultra (Rishikimi) i Samsung mori mbështetje për S Pen, por celulari nuk e bashkoi majë shkruesen me telefonin dhe vetë telefoni nuk kishte një zonë të dedikuar për strehimin e S Pen. Samsung nuk e ka konfirmuar datën zyrtare të lansimit për serinë Galaxy S22, por nëse raporti është i saktë, atëherë na ndajnë më pak se një muaj nga ardhja e produkteve të rinj të Samsung.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *