Bizneset Vende Pune Ofertat

Suharekë, mbi 65 mijë e 500 doza të administruara të vaksinës anti-COVID

Suharekë, mbi 65 mijë e 500 doza të administruara të vaksinës anti-COVID

04.08.2022 Suharekë

Ministria e Shëndetësisë kishte treguar që Kosova ia ka dalë që të ketë shkallë më të lartë të vaksinimit se shtetet e rajonit.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit e deri më sot Suhareka vazhdimisht ka qenë e dhjeta për nga numri i vaksinave të administruara.

Që nga data 7 prill të vitit të kaluar kur edhe ka filluar procesi i vaksinimit, në Komunën e Suharekës janë administruar gjithsej 65 mijë e 533 doza të vaksinës anti-COVID.

Kujtojmë që deri tani në Kosovë janë administruar 1 milion e 834 mijë e 463 doza të vaksinës anti-COVID.

Ndërkaq, 824 mijë 218 persona janë vaksinuar plotësisht ndaj COVID-19, pra me dy dozat.

Deri më sot janë dhënë 104 mijë e 668 doza përforëcuese apo doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Ndërkaq, doza të katërta janë administruar 1,438 të tilla.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Arrestohet një person gjatë bastisjes në argjendarinë në Prishtinë që lidhet me grabitjen e arit në Suharekë

Arrestohet një person gjatë bastisjes në argjendarinë në Prishtinë që lidhet me grabitjen e arit në Suharekë

Një person është arrestuar gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese  sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë.

Në aksionin e ri janë duke u konfiskuar sërish stoli ari, ndërsa brenda lokalit ka hetues policorë dhe zyrtarë doganorë.

Pronari i kësaj argjendarie, Trim Baraku, ishte arrestuar për bashkëpunim me grupin që kryen grabitjen në Suharekë pas një operacioni të gjerë policor.

Pronari i arrestuar po dyshohet se ka bashkëpunuar me grupin kriminal në rastin e grabitjes së arit në vlerë 250 mijë eurove.

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit – i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit – i dyshuar për grabitjen në Suharekë

I dyshuari Leutrim Cakolli ka mohuar përfshirjen e tij në rastin e grabitjes në Suharekë dhe ka kërkuar nga gjykata caktimin e një mase tjetër siç është arresti shtëpiak.

Bujar Basha, Leutrin Cakolli, Besart Istrefi po dyshohen për veprën penale grabitja ndërkaq Trim Baraku për veprën armëmbajtje pa leje.

I dyshuari Cakolli në seancën e sotme ka deklaruar se ai vullnetarisht është dorëzuar në organet e rend

“Ditën kur jam arrestu, unë vetë jam paraqitur vullnetarisht në Polici dhe i kam dhënë të gjitha provat duke përfshi telefonin, çelësat e veturës, paswordin e telefonit dhe gjërat e tjera dhe kam bashkëpunuar por do të kërkojë që kjo masë të zëvendësohet me arrest shtëpiak. Është hera e parë që bie ndesh me ligjin dhe që jam arrestu dhe kam dalë para Gjykatës”, deklaroi Cakolli në Gjykatën Themelore të Prizrenit.

Edhe mbrojtësi i tij ka kundërshtuar masën e paraburgimit duke theksuar mes tjerash se ai nuk ka ndonjë të kaluar kriminale. Sipas mbrojtësit, Prokuroria kishte dështuar që të argumentojë kërkesën mbi bazën ligjore të paraburgimit.

Më 22 nëntor 2023 ka ndodhur një plaçkitje e armatosur në një argjendari në Suharekës. Në tentativën për ta parandaluar plaçkitjen, është plagosur një polic.

Për zbulimin e autorëve të grabitjes Policia zhvilloi dje një aksion në tri lokacione, në Prishtinë, Fushë Kosovë e Carralevë. Nga ky aksion policor, një polic mbeti i lënduar, e që gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë, përderisa njëri nga të dyshuarit u neutralizua gjatë zhvillimit të aksionit policor, ndërsa disa të dyshuar u arrestuan.

Ndaj katër të pandehurve Bujar Basha, Leotrin Cakolli, Besart Istrefi dhe Trim Baraku të premten është caktuar 1 muaj paraburgim.

Suharekë, dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë në një operacion policorë

Suharekë, dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë në një operacion policorë

SuharekaOnline mëson që gjatë një operacioni policor dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë.

14:00 Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se në këtë aksion ka mbetur i vrarë Dukagjin Gashi.
I njëjti ka shkëmbyer plumba ndaj policisë së Kosovës gjatë aksionit dhe të njëjtit kanë neutralizuar duke e lënë pa shenja jete.
Në këtë aksion janë arrestuar dy persona të tjerë, ndërsa një tjetër është në arrati. Një polic ka mbetur i plagosur në këmbë.
Po ashtu dyshohet se gjatë operacionit është plagosur edhe një zyrtar i Policisë së Kosovës, i cili është jashtë rrezikut për jetë.

Personi që dyshohet se ka mbetur i vrarë është me inicialet D.G.

Ndryshe, më 22 nëntor ka ndodhur një plaçkitje e armatosur në një argjendari në qytetin e Suharekës. Në tentativën për ta parandaluar plaçkitjen, është plagosur një polic i Kosovës në këmbë, ku janë vjedhur mbi 250 mijë euro ari.

Nga ky incident, përveç një polici të plagosur, kishte mbetur edhe një tjetër i lënduar.

Ditë më parë janë arrestuar tre nga grabitësit e argjendarisë, por njëri u lëshua në mungesë të provave.

Të dy të akuzuarit, A.B dhe F.T, akuzohen për ndihmë në kryerjen e grabitjes së armatosur. Prokuroria ka kërkuar masën e paraburgimit gjatë një seance paraprake në Gjykatën e Prizrenit, ndërsa të akuzuarit janë dërguar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz.

Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë