Suharekë: Mbi 11 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 dhe janë rivaksinuar 192 persona

Suharekë: Mbi 11 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 dhe janë rivaksinuar 192 persona
Taulant Krasniqi

17.06.2021 / Suhareka

Është mbajtur takimi i radhës i Koordinimit lokal për siguri në Komunën e Suharekës.

Anëtarët e Koordinimit lokal për siguri kanë mbajtur sot kalimin e radhës. Kryesuesja e takimit znj. Mihrije Suka, nënkryetare e Komunës, fillimisht ka bërë të ditur për gjendjen rreth COVID-19, ku ka thënë se fatmirësisht ka disa ditë që nuk e kemi asnjë rast.

Më pas ajo ka numëruar rastet me COVID-19, ku janë 1579 të prekur, 1498 të shëruar, 80 vdekje, kurse vetëm 1 raste është ende aktiv.

Ndërsa sa i përket vaksinimit të qytetarëve deri më tash janë vaksinuar 11,352, kurse janë rivaksinuar 192 persona.

LEXO EDHE:  Ministrja e Arsimit dhe SBAShK-u kërkojnë nga mësimdhënësit të vaksinohen kundër COVID-19

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit