Bizneset Vende Pune Ofertat

Kursehet paraja publike, bizneset mbulojnë shpenzimet e “Festari”

Kursehet paraja publike, bizneset mbulojnë shpenzimet e “Festari”

21.09.2023 Suharekë

Edhe këtë vit si çdo vit tjetër në Suharekë, është duke u mbajtur Festivali i Kulturës dhe Verës, i njohur ndryshe si “Festari”.

Komuna e Suharekës, me datë 06.09.2023, për organizimin dhe mbarëvajtjen e aktiviteteve të Festivalit “Festari” 2023, ka shpallur tender me titull “Rregullimi i ambientit për aktvitete kulturore festive – Festari 2023”.

Në kuadër të këtij aktiviteti të prokurimit, Komuna e Suharekës ka kërkuar nga operatorët ekonomik që të ofertojnë çmimet e tyre që nga reklamimi i aktivitetit e deri te organizimi i koncerteve.

Mirepo ky aktivitet i prokurimit, është anuluar nga Autoriteti Kontraktues për faktin se, mjetet për organizimin e këtij festivali janë siguruar nga donatorët në këtë rast bizneset lokale.

Rrjedhimisht, bizneset kanë kursyer paranë publike dhe buxhetin e Komunës së Suharekës.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Suharekë, dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë në një operacion policorë

Suharekë, dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë në një operacion policorë

SuharekaOnline mëson që gjatë një operacioni policor dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë.

14:00 Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se në këtë aksion ka mbetur i vrarë Dukagjin Gashi.
I njëjti ka shkëmbyer plumba ndaj policisë së Kosovës gjatë aksionit dhe të njëjtit kanë neutralizuar duke e lënë pa shenja jete.
Në këtë aksion janë arrestuar dy persona të tjerë, ndërsa një tjetër është në arrati. Një polic ka mbetur i plagosur në këmbë.
Po ashtu dyshohet se gjatë operacionit është plagosur edhe një zyrtar i Policisë së Kosovës, i cili është jashtë rrezikut për jetë.

Personi që dyshohet se ka mbetur i vrarë është me inicialet D.G.

Ndryshe, më 22 nëntor ka ndodhur një plaçkitje e armatosur në një argjendari në qytetin e Suharekës. Në tentativën për ta parandaluar plaçkitjen, është plagosur një polic i Kosovës në këmbë, ku janë vjedhur mbi 250 mijë euro ari.

Nga ky incident, përveç një polici të plagosur, kishte mbetur edhe një tjetër i lënduar.

Ditë më parë janë arrestuar tre nga grabitësit e argjendarisë, por njëri u lëshua në mungesë të provave.

Të dy të akuzuarit, A.B dhe F.T, akuzohen për ndihmë në kryerjen e grabitjes së armatosur. Prokuroria ka kërkuar masën e paraburgimit gjatë një seance paraprake në Gjykatën e Prizrenit, ndërsa të akuzuarit janë dërguar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz.

Suharekë, arrestohen dy persona për vjedhje të një televizori në shkollë

Suharekë, arrestohen dy persona për vjedhje të një televizori në shkollë

Njësiti i hetimeve të Stacionit Policor Suharekë me datën 29.11..2023 përmes rrugëve operative ka arritur që të lokalizoj dhe arrestoj dy të dyshuar: L.G (viti i lindjes 2009, mashkull kosovar shqiptar) dhe I.E (viti i lindjes 2009, mashkull kosovar shqiptar) .

Arrestimi i tyre është bërë me dyshimin se të njëjtit ka qenë te përfshirë në një rast vjedhje e rëndë e ndodhur me datën 29.11..2023, në rrugën “Xhavit Syla” në Suhareke, ku ne një shkollë te dyshuarit kishin vjedhur një televizor, televizori i është gjetur tek të dyshuarit si dhe ju është kthyer shkollës .Të njëjti janë intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka udhëzuar qe të dyshuarit te lirohen (pasi qe te njëjtit janë të mitur). Rasti vazhdon të hetohet.

Suharekë, vjedhje në shkolla

Suharekë, vjedhje në shkolla

SuharekaOnline mëson që dje me datën 27.11.2023 ditë e hënë ka ndodhur një vjedhje në zyrën e një shkolle.

Disa persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në një zyre brenda objektit të një shkolle dhe prej aty kanë vjedhur një projektor.

Rasti është akoma në hetime.

M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë