Brenda 1 jave në Suharekë, regjistrohen 36 raste pozitive dhe 3 viktima nga COVID-19

Brenda 1 jave në Suharekë, regjistrohen 36 raste pozitive dhe 3 viktima nga COVID-19
Eurolinda Zenelaj

27.03.2021 / Suhareka

Numri i rasteve pozitive me COVID-19 ditëve të fundit ka shënuar rritje të dukshme, duke krahasuar me dy muajt e kaluar, një gjë e tillë po bëhet e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

IKSHPK-ja ka bërë të ditur se në Komunën e Suharekës brenda 7 ditësh janë konfirmuar 36 raste pozitive me COVID-19 dhe janë regjistruar 3 viktima të moshave të ndryshme, shkruan SuharekaOnline.

Më datë 24 mars të këtij viti në Komunën e Suharekës janë identifikuar 12 raste pozitive me COVID-19 dhe janë regjistruar 2 viktima, numër ky rekord përbrenda javës.

DataNr. i rasteve pozitiveNr. i viktimave
20 mars, 20213
21 mars, 20216
22 mars, 20217
23 mars, 20212
24 mars, 2021122 (77, 78 vjeç)
25 mars, 20213
26 mars, 20212
27 mars, 202111 (63 vjeç)
TOTAL:363
LEXO EDHE:  Një i vdekur dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
RAPORTO