9 rastet pozitve me COVID-19 në Suharekë janë nga këto vendbanime

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 299 raste të reja me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se në Komunën e Suharekës brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 9 raste të reja me COVID-19.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Suharekë (7), Semetisht (1) dhe Javor (1).

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Ndyshe, numri total i rasteve pozitive është 54.560 raste nga 201.918 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.388 raste të vdekjes.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
RAPORTO