5 të infektuar me COVID-19 në Komunën e Suharekës, prin Dubrava me 2 raste

5 të infektuar me COVID-19 në Komunën e Suharekës, prin Dubrava me 2 raste
Eurolinda Zenelaj

24.04.2021 / Suhareka

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në tërë vendin janë konfirmuar 335 raste pozitive me COVID-19 dhe janë regjistruar 7 viktima nga ky virus.

IKSHPK-ja ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 5 raste të reja me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme në Komunën e Suharekës janë: Dubravë (2), Nishor (1), Sllapuzhan (1) dhe Sopijë (1).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 484 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 90.812 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.878.

Numri total i rasteve pozitive është 103.815 raste nga 517.734 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.125 raste të vdekjes.

RAPORTO