3 raste të reja me COVID-19, 1 në Suharekë, 1 në Shirokë dhe 1 në Nepërbisht

3 raste të reja me COVID-19, 1 në Suharekë, 1 në Shirokë dhe 1 në Nepërbisht
Herolind Bytyçi

27.07.2020 / Suhareka

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 404 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 276 raste pozitive.

Nga 276 rastet pozitive, 3 (tre) raste janë shënuar në Komunën e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së tre rastet e reja janë nga: Suhareka, Shiroka dhe Nepërbishti.

Deri më tani numri i rasteve të identifikuarëve në Suharekë ka arritur në 98. Gjithashtu sot ka ndërruar jetë edhe një pacient nga Suhareka i cili ishte i hospitalizuar në Spitalin e Përgjithshën në Prizren.

RAPORTO