Zyrtare: KB Ylli nënshkruan me lojtarin e Kombëtares së Shqipërisë, Nikolla Harunin

Zyrtare: KB Ylli nënshkruan me lojtarin e Kombëtares së Shqipërisë, Nikolla Harunin

Golden Eagle Ylli ka vendosur për ndryshime në skuadër, pasi nuk e fitoi Kupën e Kosovës.

Klubi suharekas i basketbollit ka njoftuar të premten mbrëma se ka angazhuar 21-vjeçarin nga Shqipëria, Nikolla Haruni.

“Ai vjen nga Shqipëria por që gjatë karrierës së tij si profesionist ka qenë aktiv në Greqi”, ka njoftuar Ylli.

Haruni ka luajtur edhe për grupmoshat e reja të Shqipërisë.

Ai tashmë ka arritur në qytet dhe është nën urdhërat e trajnerit nga dita e nesërme.

Kujtojmë se klubi basketbollistik nga Suhareka, Golden Eagle Ylli gjendet në pozitën e parë me 32 pikë në Superligën e Kosovës në basketboll.

RAPORTO