Zgjidhja e Barçës për merkaton e dimrit: Huazim me opsion për blerje

Klubi punon në tre inkorporime.

11.11.2021 / Sport

Zgjidhja e Barçës për merkaton e dimrit: Huazim me opsion për blerje
Foto: Ilustrim

Barcelona po punon për të bërë tri shtesa në merkaton e ardhshme dimërore. Këtë e ka zbuluar së fundmi Joan Laporta. Ai e sheh që skuadra nuk vjen me atë që ka dhe për këtë arsye do të bëhet përpjekje, për ta përforcuar atë në afatin kalimtar të ardhshëm.

Megjithatë, vështirësitë ekonomike të vuajtura nga klubi katalanas tani e detyrojnë atë të jetë me imagjinatë. Nuk ka pothuajse asnjë para dhe duhet të respektohen një sërë rregullash të ndershme financiare.


Kështu, mënyra e punës së njësisë ekonomike konsiston në kërkimin e inkorporimeve me kosto zero, por me angazhimin e një disbursimi në të ardhmen. Kjo është, detyra me opsione blerjeje.

Ndër emrat që konsiderohen janë Dani Olmo dhe Raheem Sterling. Në rastin e spanjollit, edhe pse ai është një lojtar shumë i pëlqyer në fushën sportive të klubit, ka një problem: Red Bull kërkon që ky opsion i detyrueshëm blerjeje të jetë për një shumë që është shumë e lartë për kapacitetin e klubit për momentin. .

Sa i përket Sterlingut, çelësi është në negociatat me Manchester Cityn. Gjithçka është në dorën e klubit anglez dhe në predispozicion ata duhet të negociojnë dhe ta lënë atë të shkojë te Barcelona. Një klub që edhe pse aktualisht është në orët e ulëta, mund të konsiderohet si rival i drejtpërdrejtë.

Një e mbuluar

Nga klubi nuk kanë dashur të japin më shumë emra, por po punojnë edhe për profilin e një lojtari me kontrast që sot ka humbur rëndësinë në klubin e tyre.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *