Xhiro e 22-të, Golden Eagle Ylli i dyti për nga vjedhja e topave

  • 17.03.2022
Xhiro e 22-të, Golden Eagle Ylli i dyti për nga vjedhja e topave

Skuadra me efektshmërinë më të lartë është Sigal Prishtina me 2345 për 22 ndeshje, duke u pasur nga Trepça me 2280 dhe Bashkimi me 1962.

Skuadra me pikët më së shumti për ndeshje është Prizreni 16 me 93.31 për ndeshje, ndërkohë, që në vendin e dytë është Peja me 91 dhe Sigal Prishtina e treta me 89.68.


Sigal Prishtina prin edhe sa i përket kërcimeve, me 43.05 për ndeshje, ndërsa Trepça është e dyta me 43 dhe Prizreni 16 me 42.88.

Skuadra prishtinase është në vendin e parë edhe sa i përket asistimeve, me 23.09 për ndeshje. Peja është e dyta me 22.31 dhe Rahoveci i treti me 21.88.

Prishtina gjithashtu ndodhet në vendin e parë sa i përket vjedhjeve të topave, me 9.55 për ndeshje, kurse Golden Eagle Ylli është i dyti me 9.13 dhe Peja e treta me 8.56.

Ndërkohë, sa i përket bllokadave, Rahoveci është në vendin e parë me 3.38 për ndeshje. Trepça është e dyta me 3.23 dhe Prizreni 16 i treti me 2.94.

Skuadra e Prishtinës është e para sa i përket pikëve nga banka rezervë me 30.5 për ndeshje, kurse Bashkimi është i dyti me 23.18 dhe Trepça e treta me 21.36.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë