Urim Zenelaj zgjedhet më i miri i javës së 26-të në Superligën e basketbollit

  • 22.03.2023
Urim Zenelaj zgjedhet më i miri i javës së 26-të në Superligën e basketbollit

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e 26-të e Prince Caffe Superligës. Ponte Prizreni shënoi fitore të rëndësishme, duke mundur Rahovecin në garën për një vend në ‘play-off’.

Te prizrenasit më i miri ishte Urim Zenelaj me dyshifror të dyfishtë prej 20 pikëve e 12 kërcimeve, një asistim, një top të vjedhur dhe katër bllokada.

Ai kishte indeksin 32, apo më të lartin e kësaj xhiro, duke u shpallur MVP. Paraqitje të mirë bëri edhe Meriton Ismaili me 20 pikë, gjashtë kërcime dhe dy asistime.


Derbin e kësaj jave e fitoi Peja, që mundi Trepçën në “Minatori”. Te verdhezinjtë u dalluan Brad Waldow me 11 pikë, 20 kërcime dhe dy asistime, si dhe Arti Hajdari me 17 pikë, një kërcim dhe një asistim.

Golden Eagle Ylli regjistroi fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim, ku te therandasit më i miri ishte Chris Harris me 12 pikë dhe 19 kërcime.

Top 5

Urim Zenelaj (Ponte Prizreni) 20 pikë, 12 kërcime, 1 asistime

Brad Waldow (Peja) 11 pikë, 20 kërcime, 2 asistime

Arti Hajdari (Peja) 17 pikë, 1 kërcim, 1 asistim

Meriton Ismaili (Ponte Prizreni) 20 pikë, 6 kërcime, 2 asistime

Chris Harris (Golden Eagle Ylli) 12 pikë, 19 kërcime

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë