Ulpiana – Ballkani, delegohen gjyqtarët për xhiron e 30-të në Superligë

  • 22.04.2022
Ulpiana – Ballkani, delegohen gjyqtarët për xhiron e 30-të në Superligë

Kjo javë do të sjell ndeshje tejet interesante.

Lideri i Superligës, Ballkani, do të takohet me Ulpianën. Edhe skuadra nga Lipjani matematikisht ende është në garë për mbijetesë, teksa skuadra nga Suhareka po shkon sigurt drejt titullit historik.


Ndeshja mes Ulpianës dhe Ballkanit zhvillohet nesër me fillim prej orës 14:00, në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Në këtë ndeshje drejtësi do të ndajë gjyqtari Lirim Jasharaj me asistentët Lumturije Muhadri dhe Besnik Morina, ndërkaq gjyqtar i katërt do të jetë Arben Halilaj.

Kurse në VAR do të jetë Gramos Shala, AVAR Isak Ceroviku, Operator Valon Bllacaku, vëzhgues i gjyqtarëve Afrim Haliti dhe delegat Ahmet Turku.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë