UEFA dënon Arnautovicin për fyerjet ndaj shqiptarëve

UEFA dënon Arnautovicin për fyerjet ndaj shqiptarëve
Fisnik Sadiku

16.06.2021 / Sport

Marko Arnautovic nuk ka të drejtë të luajë një ndeshje.

UEFA e ka pezulluar për një ndeshje sulmuesin e Austrisë, pasi u vërtetua se ai i fyeu dy futbollistë shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në një ndeshje të Euro 2020 të dielën.

Gjatë festimit të golit në fitoren e Austrisë 3:1 kundër Maqedonisë së Veriut, 32-vjeçari i fyeu Egzon Bejtulahin dhe Ezgjan Alioskin, të cilët kanë rrënjë shqiptare.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit