Super derbi mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e nëntë e Ligës Unike që do të sjellë përballje shumë interesante.

Super derbi mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit

Padyshim që ndeshja derbi shihet ndërmjet Pejës dhe Golden Eagle Yllit, që zhvillohet të enjten. Sfida pritet të jetë shumë interesante ndërmjet nënkampionit dhe kampionit, si dhe vendit të dytë në renditje kundër vendit të parë. Këto dy skuadra ishin përballur edhe në finale të Ligës Unike, edicionin e kaluar dhe për titull në Kosovë, ku kishte triumfuar skuadra nga Theranda.

Pejanët kanë gjashtë fitore dhe dy humbje, kurse therandasit shtatë fitore dhe një humbje. Në përballjen e këtij edicioni kishte fituar Ylli me rezultat 93:92.


Sfida e parë e kësaj xhiro zhvillohet mes Teutës dhe Rahovecit. Takimi shihet shumë interesant, pasi durrësakët kanë katër fitore dhe katër humbje, ndërsa rahovecasit tri fitore dhe pesë humbje.

Përballje interesante shihet edhe mes Prizrenit 16 dhe Tirana Neptun. Prizrenasit kanë pesë fitore dhe tri humbje, kurse tiranasit katër fitore dhe katër humbje.

Në xhiron e nëntë do të përballen edhe dy skuadrat shqiptare, Vllaznia e Shkodrës dhe Kamza Basket. Shkodranët kanë një fitore dhe shtatë humbje, kurse skuadra nga Kamza dy fitore dhe gjashtë humbje. Takimi është interesant pasi ndeshen skuadra e fundit dhe e parafundit në renditje.

Liga Unike – Java 9

E Mërkurë
17:00 Teuta – Rahoveci
19:00 Prizreni 16 – Neptun Tirana

E enjte
19:00 Peja – Golden Eagle Ylli
19:00 Vllaznia – Kamza

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës