Spanjë – Suedi, formacionet e mundshme

Spanjë – Suedi, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

14.06.2021 / Sport

Kombëtarja e Spanjës ndeshjen e saj të parë në Euro 2020 do ta zhvillojë sonte kundër Suedisë.

Takimi do të zhvillohet në qytetin e Sevillas, me fillim nga ora 21:00, përcjellë KosovaPress.

Të dyja kombëtaret kanë nga dy mungesa për këtë ndeshje. Në radhët e Suedisë për shkak të lëndimeve mungojnë Kulusewski dhe Svanberg, ndërsa te Spanja nuk do të paraqiten Busquets dhe Llorente.

Formacionet e mundshme:

Spanja: (4-1-4-1): Simon; Azpilicueta, Pau Torres, Laporte, Alba; Rodri; Llorente, Koke, Thiago, Ferran Torres; Moreno

Suedia: (4-4-2): Olsen; Lustig, Lindelof, Jansson, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg; Quaison, Isak

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

1

7 orë më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar