Sot luhen dy çerekfinalet e fundit në Kupën e Botës Katar 2022

  • 10.12.2022
Sot luhen dy çerekfinalet e fundit në Kupën e Botës Katar 2022

Pas dy ndeshjeve çerekfinaliste të para, të cilat dhuruan spektaklin më të mirë ndër vite, Kupa e Botës Katar 2022 vazhdon sot edhe me dy ndeshjet tjera të mbetura.

Maroku ndeshet me Portugalinë, nga ora 16:00, ndërsa Anglia dhe Franca ndeshen nga ora 20:00.

Maroku vjen super i motivuar, pas kualifikimit historik, ndërsa Portugalia, po ashtu ballëlartë, pas fitores së thellë prej 6-1 ndaj Zvicrës.


Ndeshje tejet interesante pritet edhe në mes të Anglisë dhe Francës, ku fituesi është vështirë të parashihet, shkruan Klankosova.tv.

Mbrëmë, Kroacia mposhti favoritin absolut, Brazilin, pas penalltive, ndërkohë që në penallti shkuan edhe Argjentina me Holandën, pasi këta të fundit barazuan rezultatin në 2-2 krejt në fund të lojës së rregullt. Argjentina fitoi 4-3 në penallti.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë