Sonte finalja e madhe e Ligës Unike, Peja-Golden Eagle Ylli

Sonte finalja e madhe e Ligës Unike, Peja-Golden Eagle Ylli
Çlirim Gashi

14.04.2021 / Sport

Finalja e madhe e Ligës Unike do të zhvillohet mes Pejës dhe Golden Eagle Ylli.

Të dy skuadrat duan trofeun e çmuar, që është historik, pasi është hera e parë që zhvillohet Liga mes Kosovës dhe Shqipërisë. Çerekfinalet u zhvilluan në Rahovec, derisa pjesa finale në Durrës.

Peja në çerekfinale kishte mundur Vllazninë dhe në gjysmëfinale Rahovecin, derisa Golden Eagle Ylli mundi Sigal Prishtinën dhe Goga Basket për të siguruar finalen e madhe.

Pejanët kanë fituar shumë trofe, por sigurisht se, e duan edhe atë të Ligës Unike, derisa për Yllin do të ishte trofeu i parë në histori të klubit.

Ndeshja për vendin e tretë do të zhvillohet ndërmjet Rahovecit dhe Goga Basket.

14 Prill

16:00 Ndeshja për vendin e tretë: Rahoveci-Goga Basket

19:00 Finalja e madhe: Peja-Golden Eagle Ylli

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit