Sonte derbi në Premier Ligë, Manchester United – Southampton

  • 02.02.2021
Sonte derbi në Premier Ligë, Manchester United –  Southampton

Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje interesante në kuadër të programit për xhiron e 22-të.

Dy ndeshjet më interesante të ditës së martë do të jenë mes Wolverhampton e Arsenal dhe Manchester United e Southampton.

“Djajtë e Kuq”, kanë sot rastin që me një fitore të mundshme kundër Southampton, të barazohen me pikë me liderin e tabelës Manchester Cityn.


Pas 21 xhirosh, Manchester United gjendet në vendin e dytë në tabelë, me 12 fitore, pesë barazime dhe katër humbje, duke arkëtuar 41 pikë.

Në anën tjetër, skuadra e Southampton pas 20 ndeshjeve, ka regjistruar tetë fitore, pesë barazime dhe shtatë humbje, dhe pozicionohen në vendin e 11 me gjithsej 29 pikë.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në Premier Ligën angleze.

19:00 Sheffield United (20) – West Brom (19) (Stadiumi Bramall Lane)

19:00 Wolverhampton (10) – Arsenal (14) (Stadiumi Molineux)

21:15 Manchester United (2) – Southampton (11) (Stadiumi Old Trafford)

21:15 Newcastle (15) – Crystal Palace (13) (Stadiumi St. James Park).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë