Raportohet se Ilir Daja është futur në listën e ngusht për selektor të ri të Shqipërisë

  • 07.10.2022
Raportohet se Ilir Daja është futur në listën e ngusht për selektor të ri të Shqipërisë

Suksesi me Ballkanin në Kosovë dhe në Uefa Conference League ka bërë që emri i Ilir Dajës të futet në rrethin e ngusht për selektor të ri të Kombëtares Shqiptare.

Të shumtë janë njohësit e sportit dhe mediat shqiptare që kanë bërë thirrje që Daja të jetë selektor i ri i Shqipërisë.

Ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar për largimin e Edoardo Reja me përfundimin e kontratës, por gazetari Enriko Gaba tha se koha e tij tashmë ka përfunduar, ndaj pritet të ketë emra të rinj.


“Çfarë duhet të bëj më shumë Daja?” ka qenë dje pyetja në disa medie shqiptare për suksesit të Ballkanit në Turqi.

Në analizat sportive në mediet shqiptare thuhet se Daja është trajneri më i mirë aktualisht shqiptar dhe se e meriton mundësinë për të drejtuar Kombëtaren Shqiptare.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë