PSG, Real Madrid dhe Inter po monitorojnë Jesse Lingard

PSG, Real Madrid dhe Inter po monitorojnë Jesse Lingard
Çlirim Gashi

12.04.2021 / Sport

Paris Saint-Germain, Real Madrid dhe Inter po monitorojnë përparimin e Jesse Lingard në West Ham.

Të tre klubet janë njoftuar për disponueshmërinë e mundshme të 28-vjeçarit pasi e kanë parë atë të rizbulojë formën e tij më të mirë në huazim në London Stadium nga Manchester United.

West Ham dëshiron të rregullojë një kontratë të përhershme për Lingard, të cilit i mbetet akoma një vit për të kandiduar në kontratën e tij në Old Trafford.

Por ai gjithashtu mund të ketë mundësinë për të marrë një sfidë të re jashtë vendit.

RAPORTO