Neuer zgjat kontratën e tij me Bayern Munich deri në vitin 2024

Ai është në klub që nga viti 2011.

Neuer zgjat kontratën e tij me Bayern Munich deri në vitin 2024

Bayern Munich ka njoftuar se Manuel Neuer ka vazhduar kontratën e tij me klubin deri në qershor 2024.

36-vjeçari ka shijuar një karrierë të mbushur me trofe në klub që nga ardhja e tij në vitin 2011, dhe ai u bë kapiten i klubit në 2017.


“Jam shumë i kënaqur që rrugëtimi im vazhdon te Bayern”, tha Neuer.

“Do të kemi sërish një ekip shumë të mirë me të cilin mund të luajmë për çdo titull.

“Si portier, kapiten dhe lider, dua të jem mbështetja dhe faktori kryesor në synimet tona të mëdha.

“Ne duam të zgjerojmë rekordin tonë të titullit dhe të konkurrojmë sërish për Kupën DFB dhe Ligën e Kampionëve”.

Drejtori ekzekutiv i Bayern, Oliver Kahn, shprehu gjithashtu kënaqësinë e tij për marrëveshjen e re të Neuer.

“Manuel Neuer është portieri më i mirë në botë dhe ka vendosur standardet në mbarë botën prej vitesh”, tha Kahn.

“Është një arritje e madhe të jesh vazhdimisht i klasit botëror për një kohë kaq të gjatë.

“Ne jemi shumë të lumtur që kemi vazhduar kontratën e tij.

“Manuel është një figurë përcaktuese në historinë e Bayernit”.

Një mbështetje e madhe

Drejtori sportiv Hasan Salihamidzic ka vlerësuar edhe portierin dhe tha se ai do të vazhdojë të ketë një rol kyç në vitet në vijim.

“Ne jemi shumë të lumtur që Manuel Neuer ka zgjatur kontratën e tij deri në vitin 2024”, tha Salihamidciz.

“Manuel ka qenë në Bayern që nga viti 2011, është kapiteni ynë, ka qenë portieri më i mirë në botë për shumë vite dhe, natyrisht, është një nga lojtarët tanë kyç.

“Ne duam të kemi sukses në të gjitha garat në vitet e ardhshme. Manuel është një mbështetje e madhe për ne brenda dhe jashtë fushës.

Ai do të vazhdojë të luajë një rol të madh në arritjen e objektivave tona”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë