Nesër ndeshje interesante në Ligën Unike, Tirana – Golden Eagle Ylli

Përballje interesante në Ligën Unike.

Nesër ndeshje interesante në Ligën Unike, Tirana – Golden Eagle Ylli

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e gjashtë në Ligën Unike.

Rahoveci pas fitores së parë xhiron e kaluar ndaj Vllaznisë, do të përballet me Kamza Basket, që ka dy fitore dhe tri humbje, dhe nëse Vreshtarët fitojnë do të barazoheshin me pikë, apo Kamza do të ngjitej në tabelë.


Tirana përballet me kampionin, Golden Eagle Yllin, ku therandasit janë favoritë për të fituar. Tiranasit kanë tri fitore dhe dy humbje, kurse Ylli katër fitore dhe një humbje, duke kryesuar e vetme në renditje.

Prizreni 16 dhe Teuta e Durrësit kanë nga tri fitore dhe dy humbje, andaj ballafaqimi i së dielës pritet të jetë interesant, ku dy skuadrat hyjnë për fitore.

Java e gjashtë do të mbyllet me duelin mes Vllaznisë dhe Pejës, skuadra që janë përballur më parë edhe në Ligën Ballkanike. Shkodranët kanë një fitore dhe katër humbje, kurse pejanët tri fitore dhe dy humbje në këtë edicion.

Liga Unike – Java 6

E shtunë
17:00 Rahoveci – Kamza
19:00 Tirana – Golden Eagle Ylli

E diel
17:00 Prizreni 16 – Teuta
19:00 Vllaznia – Peja

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë