Manchester United zhvillon bisedimet fillestare me Valverden për trajner të përkohshëm

Manchester United në kërkim të trajnerit të përkohshëm pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer. Ernesto Valverde një nga një numër kandidatësh që kanë zhvilluar bisedimet fillestare me klubin; United shpreson të emërojë një trajner të përhershëm në fund të sezonit, me Mauricio Pochettino objektivin numër 1.

24.11.2021 / Sport

Manchester United zhvillon bisedimet fillestare me Valverden për trajner të përkohshëm
Foto: Ilustrim

Manchester United ka zhvilluar bisedimet fillestare me Ernesto Valverde, ndërsa ata vazhdojnë kërkimin e tyre për një trajner të përkohshëm për të marrë drejtimin deri në fund të sezonit.

Valverde është një nga një numër i madh i kandidatëve potencialë që ka folur me United dhe kuptohet se menaxherë të tjerë të shquar janë në kuadër të këtij roli.


United po kryen një proces të plotë për të emëruar një trajner të përkohshëm pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer javën e kaluar.

Klubi po planifikon të bëjë një emërim të përhershëm në fund të sezonit dhe Mauricio Pochettino është zgjedhja e tyre e parë.

Megjithatë, United nuk po përjashton mundësinë që të bëjë një lëvizje për menaxherin e Paris Saint-Germain gjatë sezonit aktual.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *