Kushtrim Gashi e konfirmon largimin nga Ballkani

  • 10.08.2022
Kushtrim Gashi e konfirmon largimin nga Ballkani

Gashi ka falënderuar presidentin e Ballkanit dhe ka kërkuar falje për situatën që ka ndodhur para ndeshjeve në garat evropiane.

Të dashur qytetarë të Suharekës dhe ju tifoz të klubit FC Ballkani, desha t’ju njoftoj se nga sot jam lojtar i lirë. Duke e falënderuar presidentin Arsim Kabashi, për korrektësinë e treguar për këta 3 vjet, e ndiej obligim t’i kërkoj falje për situatën që ndodhi para ndeshjeve në garat evropiane”, ka thënë Gashi.


“Po largohem pas 3 vjetëve të kaluar me kokën lart, duke dhënë gjithçka nga vetja në çdo stërvitje dhe çdo ndeshje pa ndalur as një minutë të vetëm deri sa arritëm qëllimin që kishim se bashku, duke u shpallur kampion në Superligën e Kosovës për herë të parë në historinë e klubit”, shtoi ai.

Ai i uroi suksese Ballkanit në garat evropiane.

“Po largohem duke i falënderuar të gjithë shokët, me të cilët pata mundësinë për këta 3 vjet të stërvit me ta, gjithë qytetin e Suharekës për respektin e treguar dhe tifozët Xhebrailat 1992. Duke i dëshiruar të gjitha sukseset e mundshme në garat evropiane, po largohem duke ju thëne vetëm mirupafshim por jo edhe lamtumirë”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë