Kosova mposht Maltën në miqësoren e radhës

Kosova mposht Maltën në miqësoren e radhës
Çlirim Gashi

04.06.2021 / Sport

Kosova ka fituar miqësore e dytë radhazi. Këtë herë e ka mposhtur Maltën me rezultat 2-1.

Në ndeshjen e zhvilluar në Austri Kosova e dominoi takimin.

Kosovarët kaluan në epërsi në minutën e 19-të me anë të Milot Rashicës.

Malta e ka barazuar rezultatin në përfundim të pjesës së parë me anë të futbollistit Dimech.

Ka qenë minuta e 83-të kur mbrojtja malteze ka bërë një gabim dhe Milot Rashica ka realizuar gol.

Me kaq është mbyllur edhe ndeshja.

Ndeshja pati karakter miqësor.

LEXO EDHE:  Kosova s’është në listën e udhëtimeve “Free COVID” – ministri Vitia i ankohet BE-së
RAPORTO