Kosova luan dy ndeshje gjatë nëntorit, fton Dakun dhe Sadriun

  • 11.11.2022
Kosova luan dy ndeshje gjatë nëntorit, fton Dakun dhe Sadriun

Përfaqësuesja e Kosovës ka ftuar dyshen e klubit slloven NS Mura, Mirlind Daku dhe Leard Sadriu.

Me 16 nëntor Kosova do të luaj ndaj Armenisë, ndeshje kjo e cila do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndërsa, me 19 nëntor Kosova luan Ishujt Faroe, kundërshtar me të cilin janë ballafaquar edhe më parë.


Për këto dy ndeshje, përzgjedhësi Alain Giresse duket se do t’i besojë lojtarëve të rinj dhe atyre që kanë luajtur më pak.

Klubi slloven ka njoftuar përmes një postimi se ka konfirmuar ftesat e Kosovës për sulmuesin Daku dhe mbrojtësin Sadriu.

“Mirlind Daku dhe Leard Sadriu thirrën në kombëtaren e Kosovës, e cila do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër Armenisë dhe Ishujve Faroe”, thuhet në njoftimin e klubit slloven. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë