Humbja e katërt për Golden Eagle Ylli, fitore bindëse e prizrenasve

  • 02.10.2022
Humbja e katërt për Golden Eagle Ylli, fitore bindëse e prizrenasve

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 98:82 (24:11, 23:14, 29:24, 22:32), në xhiron e katërt të Prince Caffe Superligës. Për Yllin, kjo ishte humbja e katërt në katër ndeshje.

Vendasit e nisën ndeshjen më mirë, me një epërsi prej pesë pikësh, 10:5, që shkuan duke e shtuar atë dhe çerekun e parë e fituan bindshëm 24:11, ku shkëlqeu Dashon Burke në fund të kësaj pjese. Prizrenasit vazhduan me lojë të mirë në periudhën e dytë, duke e thelluar epërsinë, ku shkuan në pushim me rezultat 47:25.

Epërsia më e lartë ishte 30 pikë, 59:29 për vendasit, që u krijoi komoditet për vazhdim të ndeshjes, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 76:50. Kampioni tentoi të rikthehet në dhjetë minutat e fundit, por ishte tepër e vështirë dhe pësuan humbjen e katërt në katër ndeshje të zhvilluara, derisa rezultati përfundimtar ishte 98:82, ndërkohë, prizrenasit kanë dy fitore e dy humbje.


Te Ponte Prizreni u dalluan Wayne Arnold me 28 pikë e nëntë kërcime, Ivan Koljeviq me 17 pikë e 13 kërcime dhe Dachon Burker me 30 pikë, kurse te Golden Eagle Ylli u dalluan Valon Bunjaku me 17 pikë e tetë kërcime, Henrik Sirko me 19 pikë e pesë kërcime dhe Bashir Ahmed me 26 pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë