Golden Eagle Ylli ndahet me Henrik Sirkon

07.12.2023

Henrik Sirko nuk do të jetë më pjesë e klubit basketbollistik Ylli. Kjo u bë e ditur nga klubi suharekas përmes një postimin në faqen e tyre në Facebook. “Klubi dhe Henrik Širko ndajn rrugët pas plot dy vitesh, një vendim jo i lehtë pas një të kaluare me shum sukses.Faleminderit për të gjitha kampion […]

Golden Eagle Ylli ndahet me Henrik Sirkon Foto: Ilustrim

Henrik Sirko nuk do të jetë më pjesë e klubit basketbollistik Ylli.

Kjo u bë e ditur nga klubi suharekas përmes një postimin në faqen e tyre në Facebook.

“Klubi dhe Henrik Širko ndajn rrugët pas plot dy vitesh, një vendim jo i lehtë pas një të kaluare me shum sukses.Faleminderit për të gjitha kampion Henrik Širko”, shkruhej në njoftimin e tyre.

Sirko ishte pjesë e Yllit në kohën kur klubi u shpall kampion i Kosovës në basketboll.