Golden Eagle Ylli i pa ndalshëm, rikthen Bunjakun dhe zgjat kontratën me Shalën

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli, ka bërë të ditur sot se ka vazhduar kontratën me Drilon Shalën si dhe ka rikthyer në klub Valon Bunjakun.

Golden Eagle Ylli i pa ndalshëm, rikthen Bunjakun dhe zgjat kontratën me Shalën

Kontrata e Drilon Shalës me ekipin kampion është vazhduar edhe për një vit.

“Një tjetër reprezentues i Kosovës U20 vazhdon me ne, djaloshi që i kaloi të gjitha gjeneratat e klubit, i gatshëm për sezonën e re”, thuhet në njoftimin e KB Yllit.


Ndërkaq, pas një sezoni të kaluar në ekipin e vendlindjes së tij, Valon Bunjaku është rikthyer tek ekipi kampion aktual i Kosovës, Golden Eagle Ylli, ku ka luajtur më parë.

Ky është edhe transferimi i parë që bërë ekipi suharekas, si dhe ka vazhduar kontratat me kapitenin Gëzim Morina e Ardit Pepajn.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë