Formacioni më i shtrenjtë në Superligë për sezonin 2020/21, Ballkani me më së shumti futbollistë

Formacioni më i shtrenjtë në Superligë për sezonin 2020/21, Ballkani me më së shumti futbollistë
Taulant Krasniqi

21.05.2021 / Sport

Në fundjavë zhvillohet xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku edhe përfundon sezoni 2020/21.

Për këtë sezon është krijuar edhe formacioni më i shtrenjtë në Superligë.

Tashmë në këtë kompeticion kemi edhe kampionin, ku me 78 pikë, kampion është shpallur FC Prishtina.

Në këtë formacion, Ardin Dallku vlerësohet si futbollisti më i shtrenjtë në Kosovës, kjo sipas faqes së specializuar “Transfermarkt”.

Me 475 mijë euro në tregun e transferimeve vlerësohet mbrojtësi i Gjilanit, ndërsa pas Dallkut renditjet Marko Simonovski i klubit të Feronikelit me 400 mijë euro.

Pas tyre renditen treshja e FC Ballkanit, Baftiu, Thaqi, Kuc dhe Korenica.

Pra në formacioni me 11-shen më të shtrenjtë për sezonin 2020/21 në Superligën e Kosovës, dominohet nga FC Ballkani, me katër futbollistë.

LEXO EDHE:  FC Ballkani arrin marrëveshje me futbollistin e njohur shqiptar

11’shja më e shtrenjtë për këtë sezon në elitën e futbollit kosovar dominohet nga FC Ballkani, me katër futbollistë.

Formacioni më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës për sezonin 2020/21:

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit

1

33 minuta më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar