Formacionet zyrtare: Brazil – Zvicër, starton Granit Xhaka, por jo edhe Xherdan Shaqiri

  • 28.11.2022
Formacionet zyrtare: Brazil – Zvicër, starton Granit Xhaka, por jo edhe Xherdan Shaqiri

Brazili dhe Zvicra do të jetë kryendeshja e ditës së sotme, e cila zhvillohet në kuadër të Grupit G në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Stadium 974”.

Brazili është lider i grupit me tri pikë, pasi fitoi 2-0 ndaj serbëve dhe do të synojë edhe sot pikët e plota.


Në anën tjetër, ekipi që drejtohet në fushë nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri po ashtu ka tri pikë, pas fitores me Kamerunin, dhe në rast se fitojnë sonte, kualifikohen në fazën e eliminimit direkt.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson, Militao, T. Silva, Marquinhos, Sandro, Fred, Casemiro, Paqueta, Raphinha, Vinicius Jr, Richarlison.

Zvicër: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Freuler, Granit Xhaka, Rieder, Sow, Vargas, Embolo./telegrafi/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë