Conte dëshiron që sa më parë të bëhet trajner i Manchester United

Manchester United arriti një fitore të madhe në Ligën e Kampionëve në mesjavë kundër Atalantës.

Conte dëshiron që sa më parë të bëhet trajner i Manchester United

Djajtë e Kuq u rikthyen nga dy gola më pak për të marrë një fitore 3-2 dhe për t’i dhënë vetes një shtysë të madhe mes një serie të vështirë ndeshjesh. Ata do të përballen ndaj Liverpool në një formë tjetër në Premier League.

Në 8 ndeshjet e mëparshme, Manchester United ka humbur 4 herë, një barazim dhe vetëm 3 herë ka fituar. Është e sigurt të thuhet se ata duhet të përmirësohen në mënyrë drastike nëse duan të sfidojnë për trofe këtë sezon.


Natyrisht, pyetjet janë ngritur për të ardhmen e Ole Gunnar Solskjaer në klub. Trajneri norvegjez po afron tre vjet në këtë rol, por nuk ka qenë në gjendje t’i drejtojë Djajtë e Kuq në mënyrën më të mirë të mundshme deri më tani.

Një emër i cili është ngritur vazhdimisht si një kandidat potencial nëse Manchester United vendos të zëvendësojë Solskjaer si menaxher është ai i Antonio Conte.

Bëhen të ditur kërkesat e Antonio Contes për t’u bërë trajner i Manchester United

Ndjenja e përgjithshme është se Conte është i interesuar për punën në Old Trafford. Por ka disa kushte që trajneri italian do të dëshirojë të plotësohen.

Duke folur në The Transfer Window Podcast dhe siç raportohet nga Daily Star, Duncan Castles tha:

“Pozicioni i Contes, më është thënë, është se ai është i interesuar për punën e Manchester United, por jo pa kufizime.

“Antonio Conte, kur ai zgjedh klubin e tij të ardhshëm, dëshiron një klub ku mund të fitojë Ligën e Kampionëve. Ai dëshiron të demonstrojë, ai dëshiron ta bëjë këtë për një kohë të gjatë, se ai është një nga trajnerët më të mirë në futbollin botëror.”

Castles pranoi se Conte do të kërkonte disa kushte për t’u plotësuar, ato janë mbështetja e palëkundur e bordit dhe aftësia për të zgjedhur taktikat e tij. Ai gjithashtu do të kishte nevojë për mbështetjen e lojtarëve në mënyrë që t’i shtyjë ata fort.

Nuk ka dyshim për faktin se Conte është një nga menaxherët më të mirë në futbollin botëror për momentin. Gjatë shtatë sezoneve të tij të fundit si trajner, ai ka fituar pesë tituj të ligës në tre skuadra – Juventus, Chelsea dhe Inter Milan. Akoma më mbresëlënëse, asnjë nga këto skuadra nuk ishte favorite kur ai mbërriti.

Me gjithë shkëlqimin e tij, ai ende nuk e ka fituar Ligën e Kampionëve si trajner dhe kjo duket të jetë objektivi i tij i ardhshëm.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës