Chiellini: Interi na dominoi totalisht, nuk e fituam asnjë duel

  • 18.01.2021
Chiellini: Interi na dominoi totalisht, nuk e fituam asnjë duel

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e dominoi takimin gjatë gjithë 90 minutave.

Arturo Vidal dhe Nicolo Barella realizuan golat për Interin derisa Juventusi nuk arriti asnjëherë që të rrezikonte seriozisht portën e kundërshtarit.

“Ju mund të bëni të gjitha përgatitjet dhe testet që dëshironi, por ka të bëjë me vënien në veprim të saj. Ne nuk fituam një duel të vetëm në fushë sot, Interi e dëshironte më shumë dhe meritonte fitoren, ”tha Chiellini për “Sky Sport Italia”.


“Është një goditje, por nuk duhet të jetë një goditje nokauti, sepse ne kemi kohën për ta kompensuar atë dhe një rrugë të gjatë për të bërë këtë sezon, duke filluar nga dita e Mërkurë kundër Napolit në Superkupën e Italisë. Për fat të mirë, ne po luajmë përsëri brenda tre ditësh, kështu që mund ta lëmë pas vetes dhe të përqendrohemi në fitimin e trofeut të parë të fushatës. ”

Chiellini pati një betejë mjaft të fortë me Romelu Lukakun, megjithëse ishte një luftë e pastër dhe e ndershme.”

“Lukaku është një sulmues tepër fizik, ju duhet të përdorni tërë trupin tuaj për ta mbyllur atë. Ne arritëm ta kufizonim, por jo ta neutralizonim plotësisht. Të gjitha ndeshjet përfundojnë me disa mavijosje dhe kjo nuk ndryshon. ”, tha ai.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë