Albion Rrahmani: E kam pritur ftesën e Giresse dhe ende po e pres, por as Shqipëria nuk injorohet

  • 10.10.2022
Albion Rrahmani: E kam pritur ftesën e Giresse dhe ende po e pres, por as Shqipëria nuk injorohet

Super sulmuesi i Ballkanit, Albion Rrahamani ka qenë i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në ATV. Rrahmani i pyetur se a do të pranonte ftesën e kombëtares shqiptare nëse Kosova nuk e fton, ai ka deklaruar që ftesa e Shqipërisë do të ishte e mirëseardhur.

Nëse Kosova nuk ka interes absolut për mua, pse me injoru psh kombëtaren e Shqipërisë edhe me lujtë të kombëtarja e Shqipërisë është një privilegj shumë i madh pasi që shqiptarë jemi gjithë. Si Kosova si Shqipëria jemi një’ tha ai.

Kur jemi te Albioni apo siç njihet ndryshe si ‘Lewandowski’, në këtë edicion ka shkëlqyer për Ballkanin si në ‘Albi Mall Superligën’ e Kosovës në futboll e poashtu edhe në Konferencë Ligë, aty ku ka realizuar deri me tani 7 gola dhe ka dhuruar dy asistime.


Kujtomë që për lojtarin kanë shprehur dëshirë për të transferuar shumë klube evropiane dhe nëse vazhdon me këtë formë, 22 vjeçari pritet të largohet në janar nga Ballkani.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë