Tre xhiro të mbetura në Superligë, këta dy persona do ta udhëheqin FC Ballkanin

Tre xhiro të mbetura në Superligë, këta dy persona do ta udhëheqin FC Ballkanin
Çlirim Gashi

07.05.2021 / Sport

Dje Ballkani ka zhvilluar ndeshjen ndaj Arbërisë në xhiron e 33-të në Superligën e Kosovës.

Kjo ndeshje është zhvilluar në stadiumin e qytetit në Suharekë, ku Ballkani ka humbur me rezultat 2-3.

Pas rezultateve jo të mira të ndeshjeve të fundit, Ballkani ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin, Bledi Shkëmbi.

“Njoftim për Opinionin futbolldashës. Pas rezultateve të dobëta, sidomos në 2 ndeshjet e fundit, klubi ka marrë vendim të ndërpresë bashkpunimin me trajnerin, Bledi Shkëmbi.

E falënderojmë për punën e palodhshme dhe suksese në të ardhmen”, shkruan Ballkani në Facebook.

Ndërsa para pak minutash përmes një njoftimi klubi suharekas ka njoftuar se pasi që kanë mbetur edhe 3 xhiro të fundit në Superligë nuk do të angazhojnë ndonjë trajner të ri.

LEXO EDHE:  FC Ballkani arrin marrëveshje me futbollistin e njohur shqiptar

Por, në këto xhiro të fundit klubin do ta udhëheqin ndihmës trajneri i deritashëm, Ardian Basha dhe zëvendës trajner do të jetë Edon Gashi, i cili është kryetrajneri i juniorëve të Ballkanit.

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit

1

56 minuta më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar