02.09.2019, 10:07

Suharekë: Përurohet rruga Dubravë-Gjinoc

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj se bashku më kryetarin e komunës, Bali Muharremaj dhe banorët e fshatit, përuruan rrugën Dubravë- Gjinoc.

Muharremaj u shpreh, se janë të përkushtuar 100% për zhvillimin e vendit.

“Përuruam së bashku me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe banorët, rrugën Dubravë-Gjinoc, e cila po bëhet sipas standarteve moderne.

Jemi të përkushtuar 100% për zhvillimin e vendit”.

Gjithashtu sot nga ora 10:00, kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, merr pjesë në inaugurimin e shkollës fillore në fshatin Tërrnje të Suharekës.

Po në këtë qytet, duke nisur nga ora 10:00, ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, do të vizitojë shkollën fillore “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan dhe Tërrnje.

LEXO EDHE:  Sot u mbajt puntoria për legalizimin e objekteve pa leje në Suharekë
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.